Proteklog vikenda, od 31.05. do 02.06. 2019 god, u Banja Luci je održano Balkansko prvenstvo za djecu do 14 godina. Na prvenstvu je nastupilo više od 1000 natjecatelja iz 10 država članica balkanske karate federacije.
Natjecatelj karate kluba „Mladost“ Vitez,Belmin Spahić je osvojio zlatnu medalju u kategoriji borbe dječaci 10 god +45kg bez ijednog izgubljenog poena te time potvrdio svoju dominaciju nakon Državnog i Federalnog prvenstva gdje je također odnio ubjedljive pobjede bez izgubljenih poena u ovoj kategoriji.
Pored Belmina, još četiri natjecatelja karate kluba „Mladost“ Vitez su uzela učešće na ovom Balkanskom prvensvu.
Šef stručnog stožera karate kluba „Mladost“ Vitez, Aldin Adilović je zadovoljan postignutim rezultatom te je rekao kako imamo natjecatelje na koje možemo računati da će i u narednom periodu ostvariti vrhunske rezultate i na koje trebamo biti ponosni.
Naglasio je i to da je ova mlada ekipa od pet natjecatelja prvi put nastupla na Balknaskom prvenstvu.

