Vitez: Gimnazijalci oslikali zid učionice motivima Malog Princa

Motivi Malog princa su izabrani jer su ideje i misli tog velikog djela autora Antoine de Saint-Exupéryja, bliske i malima i velikima. Prostor, odnosno, učionica u kojoj učenici III.2 najviše borave, sada je i ljepši i veseliji.
Zahvaljujući zalaganju i trudu  učenika III.2 odjela gimnazije Srednje škole “Vitez”, zid jedne od učionica u kojima učenici tog razreda najviše borave, oslikan je motivima Malog Princa. Dva različita motiva (Mali princ i stablo) su ukomponirali u jedno, iskoristivši tako cijeli jedan zid, a koristeći dvije boje kojima su nastojali postići kontrast i efekt jednostavnosti. Središte zida zauzima mudrost Malog princa kojom se nastojimo voditi, a koja glasi: ‘Samo se srcem dobro vidi. Ono bitno je očima nevidljivo.’, navedeno je na Facebook stranici Srednje škole “Vitez”. Učenici III.2 s razrednicom Marijanom Badrov, inače profesoricom hrvatskog jezika i književnosti, još uvijek nisu završili s oslikavanjem učionice u kojoj najviše borave, ali idući tjedan bi,  kako je navedeno, sve trebalo biti gotovo.  U oslikavanju zida učionice sudjelovali su Antonio Gelić, Ana Filipović, Ana Mlakić, Mateo Matošević, Milan Vujinović, Ivona Mišković, Lucija Dujmić i Marija Miloš. Motivi Malog princa su izabrani jer su ideje i misli tog velikog djela autora Antoine de Saint-Exupéryja, bliske i malima i velikima. Prostor, odnosno, učionica u kojoj III.2 najviše boravi od sada je ljepši i veseliji.