Dodjelom nagrada i priznanja zaposlenicima i svečanom akademijom obilježen je veliki jubilej, 120 godina od osnivanja Bolnice Travnik.
Na svečanoj akademiji u ime kolektiva Bolnice brojnim gostima i zvanicama obratio se prim. dr. Mirsad Granov, direktor ove zdravstvene ustanove, koja zapošljava više od 400 radnika, od toga 90 liječnika specijalista.
Direktor Granov istaknuo je kako se u proteklim godinama ulagalo u školovanje mladih kadrova i novu opremu, a vodilo se računa i o materijalnom statusu zaposlenih. Za naredni period najavljeni su novi projekti pa će tako bolnička kuhinja biti premještena u novi objekt, a Odjel kemodijalize bit će preseljen u mnogo veći prostor.
