U nedjelju po prvi put Advent u raseljenim mjestima “Djakovići”

Udruga „Stari grad Kaštel“ iz Novog Travnika po prvi put organizira Advent u raseljenim mjestima „Djakovići“.

Programom je predviđeno pješačenje koje kreće u nedjelju, 15. prosinca u 15 sati ispred Općine Novi Travnik do Djakovića.

Službeno otvorenje Adventa – svečano paljenje sijalica na božićnom boru planirano je u poslijepodnevnim satima.

Za ples i pjesmu u Djakovićima zadužen je KUD „Stari hrast 2000“ i tamburaški sastav, uz neizostavno kuhano vino i kobasice.

Djed Božićnjak pobrinuti će se za najmlađe posjetitelje, za koje su osigurani paketići.

Podsjetimo, Djakovići su naselje u kojem je prije rata živjelo oko 60-ak obitelji. Danas u ovom mjestu žive tri osobe.