ŠPD ‘Srednjobosanske šume’ novčano nagrađuje zaposlenike

Šumsko-privredno društvo (ŠPD) “Srednjobosanske šume” Donji Vakuf isplatit će radnicima dodatak na plaću za prosinac nakon što je Društvo ostvarilo izuzetan poslovni rezultat u proteklih 12 mjeseci.

Odlukom direktora ŠPD “Srednjobosanske šume” Vildana Hajića, radnicima koji su prijavljeni na određeni rok bit će isplaćeno dodatnih 250 KM, dok će onima koji su zaposleni na neodređeno biti isplaćeno po 500 KM.

Kako je navedeno u obrazloženju te odluke, Uprava i direktor odlučili su nagraditi radnike uzimajući u obzir ostvarene poslovne rezultate.

Direktor Hajić je izjavio za Fenu da to rade već četvrti put, te dodao da su u subotu organizirali stručno-edukativni zbor radnika, odnosno šumarsko večer gdje su, kako je istaknuo, nagradili radnike “koji su najbolji od najboljih u smislu postignutih rezultata”.

Iza nas je izuzetno dobra poslovna godina. Poduzeće koje je bilo gotovo propalo sa 20 milijuna KM obveza i mehanizacijom starom skoro 40 godina, uspjeli smo obnoviti za dvije godine. U proteklom periodu investirali smo više od deset milijuna KM, kazao je Hajić.