Slučaj nasilja nad kćerkom: Podnesene prijave protiv dvojice policajaca zbog propusta

Protiv dvojice policijskih službenika Policijske uprave Centar podnesena je prijava zbog sumnje u propuste u postupanju prilikom intervencije u vezi sa slučajem nasilja nad Nives Arnautović, kćeri poznate poduzetnice i humanitarke Đemile Talić Gabriel. Nasilje je počinio Ismet Porobić 28. studenoga.

“Taj je postupak u tijeku i očekuje se da nadležna tijela objektivno i temeljito utvrde sve relevantne činjenice. Osumnjičenom Ismetu Porobiću određen je istražni zatvor koji prema trenutačno važećoj odluci suda traje do 1. siječnja 2026. godine, čime je u ovom trenutku spriječena neposredna opasnost od ponavljanja nasilja”, rekao je Amer Homarac, odvjetnik Nives Arnautović.

Također, sud je u prvom stupnju odbacio zahtjev za izricanje zaštitnih mjera prema žrtvi. Na tu odluku žalbu su uložili opunomoćenici žrtve, odvjetnik Amer Homarac i odvjetnica Dženita Homarac, ali i Ministarstvo unutarnjih poslova Kantona Sarajevo. Po tim je žalbama odlučeno, žalbe su prihvaćene i predmet je vraćen na ponovni postupak.

Odvjetnik Amer Homarac smatra da ovaj slučaj jasno pokazuje koliko je u predmetima nasilja u obitelji i nad ženama važno da policija, tužiteljstvo i sud postupaju koordinirano, hitno i s jasnim fokusom na sigurnost žrtve.

“Zaštitne mjere nisu formalnost, već jedan od ključnih instrumenata prevencije daljnjeg nasilja i osiguravanja institucionalne podrške. U narednom razdoblju očekujemo podizanje optužnice protiv Ismeta Porobića”, dodao je Homarac.

Đemila Talić Gabriel, poznata poduzetnica i humanitarka te bivša počasna konzulica BiH u Australiji, ističe da je njezina kći emocionalno uništena i da živi u strahu.

“Nadamo se i vjerujemo u pravdu te da će počinitelj biti adekvatno kažnjen. Ovo ne bih poželjela nikome. Moja se Nives kao žrtva bori uz pomoć obitelji, psihologa i psihijatra kako bi prebrodila traumu koja će je, nažalost, pratiti do kraja života”, navela je Talić Gabriel.

Scena.ba