Neke su Novotravničane ovih dana uznemirile zmije koje su vidjeli u gradu pa zovu službe i šalju fotografije.
S jednom zmijom dugom preko jedan i pol metar danas se susreo jedan naš sugrađanin, koji je spriječio da zmija uđe u ugostiteljski objekat.
Nije nikakvo čudo da je pronađena u centru. To su male enklave u gradu, prostor koji mogu koristiti za svoje stanište, a da nije uzurpirano gradnjom. U gradovima imamo populacije miševa i štakora pa je takvim zmijama to pravo bogatstvo hrane.
