Sudjelovalo je ukupno 20-ak zainteresiranih odnosno predstavnika sudske vlasti, vrtića, politike, centra za socijalni rad, doma zdravlja, policije, škola i sl. Okupljeni nisu krili zadovoljstvo organiziranjem jednog ovakvog okruglog stola odnosno aktivnošću zastupnica u Saboru KSB kada je u pitanju ova i slična problematika. Uz izlaganja organizatorica i prikaz kratkog filma, svi ostali predstavnici svojih institucija su se uključili u raspravu i na koncu donijeli konstruktivne zaključke: 1. Postoji Protokol o suradnji gradu na prevenciji i zaštiti žrtava nasilja u obitelji u Novom Travniku 2. Mora postojati dobra suradnja između škola, policije i Centra za socijalni rad 3. Rizici – nepostojanje Centra za mentalno zdravlje – na KSB ne postoji sigurna kuća – ne postoji nijedna NO u KSB koja se bavi ovom problematikom – nedostaje besplatna pravna pomoć – u zakonima u socijalnoj skrbi ne postoji odredba da se žrtva uvede u pravo na materijalnu pomoć – potrebno je vršiti edukacije u vrtićima, školama kroz roditeljske sastanke i sate odjeljenske zajednice. – pojačati medijsku kampanju na temu nasilja nad ženama.