Novi Travnik: Održana treća “Slatka utrka”

Povodom Svjetskog dana borbe protiv šećerne bolesti Udruga dijabetičara djece i mladih „Slatkiš“ ove godine, uz pomoć volontera Crvenog križa općine Novi Travnik, organiziralo je treću „Slatku utrku“.

Stotinjak djece iz desetak osnovnih škola sa područja Srednjobosanskog kantona trčalo je za zdravlje, a volonteri su određenom broju djece izmjerili i razinu šećera u krvi.

Tako su djeca iz Novog Travnika, Travnika, Viteza, Busovače, Fojnice, Kreševa, Kiseljaka i Gornjeg Vakufa/Uskoplja na najbolji način poslala poruku svojim starijim sugrađanima o važnosti prevencije i upoznavanja s rizicima razvoja ove bolesti modernog doba.

Zadovoljna je bila i Vanja Džambas, predsjednica udruge “Slatkiš”, koja je kazala kako će aktivnosti na upoznavanja sa dijabetesom biti nastavljene i ubuduće.
Kako je to izgledalo u sportskoj dvorani u Novom Travniku danas pogledajte u galeriji ispod.