Na dostojanstven način proslavljen blagdan Tijelova u Novom Travniku (FOTO)

Jučerr je na svetkovinu Tijelova, sa oko tisuću vjernika u Novom Travniku, svečanom svetom misom i tijelovskom procesijom proslavljena ova velika svetkovina.

Svetu misu je predvodio uzoriti kardinal Vinko Puljić, nadbiskup i metropolita vrhbosanski koji je u svojoj propovijedi istaknuo važnost vjerničke otvorenosti prema kruhu koji je s Neba sišao.

Uz kardinala koncelebrirali su i vlc. Marko Majstorović, vlc. Miodrag Brkan i don Anto Ledić, župnik, uz asistenciju dvojice bogoslova i dvadeset ministranata.

U procesiji su sudjelovali pripadnici OS BiH, KUD Stari hrast, prvopričesnici, krizmanici i gotovo tisuću vjernika. Na vrlo dostojanstven način, uz pučke pjesme, moljenje litanija i čitanje Svetoga Pisma, vjernici su obišli dio grada moleći za duhovno ozdravljenje svakog građanina, za mir, za borbu protiv svih poroka i svakog zla suvremenog doba.

Na koncu svete mise župnik don Ledić je zahvalio svima koji su sudjelovali na svetoj misi, pozvao da i iduće godine dođu na ovu iznimno lijepu tradicionalnu duhovnu proslavu, te je u ime svih vjernika kardinalu Puljiću darovao lijep ručni rad župljanke Ankice Bugarin.