FOTO Kardinal Puljić posvetio oltar u župnoj crkvi sv.Josipa u Rankovićima

Vrhobosanski nadbiskup, kardinal Vinko Puljić predvodio je danas svetu misu uočnicu i posvetu oltara u župnoj crkvi u novotravničkoj župi Rankovići.

Rasvjeta u župnoj crkvi upaljena je tek nakon posvete oltara u kojega su ugrađene moći blaženog kardinala Alojzija Stepinca, pa su vjernici imali prigodu nazočiti jednog novom duhovnom ugođaju.

U svojoj propovijedi, kardinal Puljić je kazao kako je oltar u svakom ljudskom srcu, te da odatle izlaze i zle misli i namjere, ali i ljubav, plemenitost, dobrota.

Središte čovjeka jeste srce, iz čega čovjek živi i to je zapravo prvi oltar čovjeku. Kao što je oltar srce jedne crkve, na njemu se na neizravan način prikazuje žrtva Kristova, s tog oltara mi se hranimo jer na njemu se uprisustvuje naše otkupljenje, kazao je kardinal Puljić.

Rankovački župnik don Miljenko Đalto zahvalio se svim donatorima koji su pomogli izgradnji novoga oltara među kojima su Stipo Frančić, Martin Banović, akademski kipar Ilija Skočibušić i drugi.

Dio je to obilježavanja blagdana Svetog Josipa, a centralno misno slavlje bit će održano sutra, kada će svete mise biti u 9 i 11 sati, a koje će predvoditi don Ljubo Planinić, župnik župe Kreševo kod Mostara.

Ovoj proslavi prethodila je devetnica Sv. Josipu koju je predvodio i propovijedao mr Željko Marić, rektor Nadbiskupskog sjemeništa u Travniku.