Mještani Kaonika i Busovače, smješteni uz magistralni put M-5 i regionalni put, od jutra lopatama čiste nanose koje je u njihove kuće nanijela rijeka Lašva.
Prepušteni sami sebi, bez ičije pomoći, mještani Kaonika, koji je jučer u Srednjobosanskom kantonu najviše pogođen poplavama, danas sumiraju nastalu štetu.

Ono što se moglo spasiti u 30 minuta, koliko je trebalo da vodena bujica prodre u njihove kuće, spasili su. Šteta je i danas vidljiva iako se voda povukla. Visina vode na pojedinim mjestima bila je skoro metar, a rijetko koja kuća u lašvanskom slivu nije pogođena poplavama.
Pero Bagarić iz Kaonika bio je sam u kući kada je voda počela prodirati u prizemlje, a sam je bio i danas kada smo ga zatekli kako pokušava očistiti pomoćni objekt.
“Kuća je puna vode, sin mi je u Hercegovini, a evo vidite koliko vode ima. Slično je bilo prije 12 godina, ali sada je situacija puno gora nego što je bila tada”, govori Bagarić.
Ističe da je bio bespomoćan, da je pokušao zaštiti ono što je godinama gradio, ali da nije uspio.