DOLAC: 2.prosinca drugo po redu gastro-zabavno natjecanje “Čvarak fest”

Topljene čvarke, nekada sirotinjski obrok Dočani su prošle godine pretvorili u pravi hit i delikatesni gastro zalogaj.
U travničkom naselju Dolac, u čast hrskavom čvarku i ove godine se u predblagdansko vrijeme najbolji majstori ove delicije okupljaju oko kazana gdje tope slaninu. 2. prosinca 2018. godine u organizaciji Mjesne zajednice “Dolac na Lašvi” i  Enduro cross cluba ”Team” – Travnik održat će se drugi po redu “Čvarak fest”. Gastro-zabavno natjecanje održat će se u dvorištu Doma kulture “Ivo Andrić” u Docu nakon nedjeljne mise. “Čvarak-majstori” i ekipe koje žele svoje kotlenke potpalili i sudjelovati u natjecanju i ugodnom druženju mogu se javiti predsjedniku MZ “Dolac na Lašvi” Zdravku Batiniću na broj 063/015-220. Natjecatelji su dužni donijeti potreban pribor i sastojke za pravljenje čvaraka, dok su drva su osigurana. Glavni cilj događaja je druženje i zabava, te dokazati da tradicija ne izumire, da su mast i čvarci ukusni i traženi proizvodi svinjokolja iz Središnje-Bosne.