Danas, 1. prosinca 2019. godine,ispred župne crkve sv. Ante Padovanskog u Busovači, svečano je otvoren Božićni sajam Zajednice žena HDZ-a BiH „Kraljica Katarina Kosača“ Busovača.
Na Sajmu je sudjelovalo oko dvadeset izlagača koji su predstavili svoje rukotvorine, božićne dekoracije, razne tradicionalne, domaće delicije i druge proizvode. Ove godine, osim izlagača iz Busovače, na sajmu su se predstavili i izlagači iz Novog Travnika, Guče Gore i Nove Bile.
Sajam je svečano otvorila predsjednica Zajednice žena HDZ-a BiH „Kraljica Katarina Kosača“ i ministrica obrane BiH Marina Pendeš.
“Drage Busovke i Busovljaci, drage kolegice iz Zajednice žena, čast mi je i zadovoljstvo bti danas s vama na početku ove naše priprave za Božić. Uz vjeru i nadu, te uz pomoć ovih dragih žena koje su pripremile ove ponude, vjerujem da ćemo na taj način pomoći onima kojima je naša pomoć uistinu potrebna i unijeti bar malo radosti u njihove domove”, kazala je ministrica Pendeš.
Svečanost otvorenja Sajma upotpunili su tamburaši iz Fojnice predvođeni gvardijanom fra Mirkom Majdandžićem, mažoretkinje HKD-a „Napredak“ Busovača i izvorna skupina „Sveti Anto Busovača“.
Božićni sajam otvoren je na prvi dan „Božića u Busovači 2019.“, projekta koji će bogatim kulturno – zabavnim programom pridonijeti stvaranju blagdanskog ozračja za vrijeme Adventa i priprave za Božić, blagdan radosti, mira i zajedništva.
Osim prodajnog, Božićni sajam Zajednice žena je i humanitarnog karaktera, i želja organizatora je da svi zajedno pomognemo onima u potrebi i uljepšamo im ove blagdanske dane.
