U požaru u domu za umirovljenike u Indoneziji poginulo 16 osoba, vatra progutala zgradu

Požar u domu za umirovljenike u gradu Manado na indonezijskom otoku Sulawesi usmrtio je 16 ljudi.

Požar je izbio sinoć u kasnim satima, a informaciju o teškoj pogibiji nekoliko osoba prenijela je državna novinska agencija Antara. Policijski dužnosnik Alamsyah P. Hasibuan izjavio je da vlasti istražuju uzrok požara.

Snimke informativnog kanala Metro TV prikazuju vatru kako plamti kroz zgradu dok spasioci pomažu jednoj starijoj osobi da pobjegne iz zapaljene zgrade.

Jimmy Rotinsulu, šef vatrogasne službe Manada, rekao je za Metro TV da su stanari doma, od kojih su većina bili stariji, ostali zarobljeni unutar zgrade, dodajući da su još tri osobe zadobile opekline.

Scena.ba