Uistinu uznemirujuće vijesti stigle su početkom tjedna iz Italije, gdje su biciklisti momčadi SC Padovani Polo Cherry Bank doživjeli šokantan incident tijekom redovitog treninga.
Naime, u nedjelju, dok su trenirali na području Val d’Adigea, nepoznata je osoba iz automobila u pokretu ispalila dva hica prema skupini biciklista. Srećom, u ovom opasnom napadu nitko nije ozlijeđen, ali je cijeli događaj ostavio snažan trag i zabrinutost među sportašima i stručnim stožerom.
Motivi napada zasad nisu poznati, no lokalni mediji nagađaju da bi mogla biti riječ o iskazivanju bijesa pojedinca nezadovoljnog prisutnošću biciklista na cesti, s namjerom da ih zaplaši.
„Najvažnije je da su naši dečki dobro i da nitko nije ozlijeđen. Ovo je strašna priča i iskreno se nadam da se nikada više neće ponoviti. Cesta je naša teretana, ondje treniramo i pripremamo se. Činimo sve što možemo da sigurnost biciklista bude na najvišoj razini, ali protiv ludila pojedinaca ponekad nema zaštite“, izjavio je predsjednik kluba Galdino Perucco za Gazzettu dello Sport.
O incidentu se oglasio i sportski direktor momčadi Dmitri Konyshev, naglasivši da se treninzi planiraju s velikom pažnjom.
„Područje oko jezera Garda idealno je za trening u ovom razdoblju godine. Svakodnevno pažljivo biramo rute i izbjegavamo prometne ceste u vrijeme najvećih gužvi. Naši biciklisti nose jasno uočljivu opremu, a prate ih i klupska vozila duž cijele trase. Sve što tražimo je više poštovanja i razumijevanja na cestama“, poručio je Konyshev.
Istraga o ovom ozbiljnom incidentu je u tijeku, a cijela sportska javnost u Italiji nada se da će odgovorni biti što prije identificirani.
Scena.ba
