Već 4 sata traje nadljudska borba za izvlačenje tijela na Visočici: GSS objavio snimak akcije

U nedjelju, 14. prosinca, na planini Visočica smrtno je stradao planinar. GSS Prenj je odmah upućen na teren na poziv Policijske uprave Konjic (PU Konjic).

“Zajedno s ekipom za očevid PU Konjic na putu smo prema mjestu događaja. Stiže i GSS Jablanica, a kako smo čuli, na Visočici je i GSS Kantona Sarajevo, te svi zajedno idemo prema lokaciji”, rekli su danas ranije za portal Radiosarajevo.ba iz GSS-a Prenj.

Kasnije se oglasio GSS Prenj s informacijom da je 20 spasilaca na terenu koji je izuzetno težak.

“Mješoviti spasilački timovi GSS PRENJ, GSS Jablanica i GSS Kantona Sarajevo (20 spasilaca je na terenu) su stigli do stradale osobe. U tijeku je evakuacija unesrećenog do pozicije pogodne za transport EUFOR helikopterom ako bude u mogućnosti jer je već pao mrak. Nadamo se da će helikopter moći pristupiti, inače slijedi evakuacija cijelu noć. Teren je izuzetno težak”.

Sada su iz GSS-a Prenj objavili snimku akcije i napisali kako akcija traje već četiri sata. U opisu videa napisali su “Srami se državo”, te su zahvalili GSS-u Jablanica i GSS-u Kantona Sarajevo.

Scena.ba