Požari u Australiji gutaju kuće: Poginuo vatrogasac

Sjeverno od Sydneyja u Australiji bukti požar koji je uništio više kuća i spalio velike dijelove šume, a u pokušaju da ga stavi pod nadzor, jedan je vatrogasac poginuo nakon što ga je udarilo stablo, priopćile su vlasti u ponedjeljak.

Ekipe hitne pomoći požurile su u šumu u blizini ruralnoga grada Bulahdelaha, 200 km sjeverno od Sydneyja, nakon što je dojavljeno da je stablo palo na muškarca. Pedesetdevetogodišnjak je doživio srčani zastoj i preminuo na mjestu događaja, rekli su dužnosnici.

Više od 50 šumskih požara proširilo se diljem države Novi Južni Wales od ponedjeljka ujutro. Brzorastući požar tijekom vikenda uništio je 16 kuća na središnjoj obali države, u kojoj živi oko 350.000 ljudi.

Vlasti su upozorile na sezonu visokorizičnih šumskih požara tijekom ljetnih mjeseci u Australiji, od prosinca do veljače, s povećanim izgledima za ekstremne vrućine u velikim dijelovima zemlje nakon nekoliko relativno mirnih godina.

Scena.ba