U Travniku održano STRUČNO PREDAVANJE NA TEMU „DIJABETES KOD DJECE I MLADIH“

Stručno predavanje Zavoda za javno zdravstvo KSB /SBK za profesore, nastavnike i učitelje održano je na zahtjev Škole 26. studenog 2019. u Auli na temu „Dijabetes kod djece i mladih“.

Predavanje je održala prim. mr. sci. dr. Amra Kalčo, specijalistkinja socijalne medicine i organizacije zdravstvene zaštite.

Tom prilikom je upoznala prisutne s tipovima dijabetesa, simptomima te na koji način se pruža pomoć i potpora osobama oboljelim od ove bolesti. Također je odgovarala na brojna pitanja prisutnih koji se u svom radu susreću s brojnim dvojbama kako ispravno postupiti i takve učenike ne izdvajati od drugih.


Ivana Zekić