Nema dogovora o granskom kolektivnom ugovoru radnika uposlenih u zdravstvu sa područja Srednjobosanskog kantona.
Zahtjevi o povećanju plaća nezavisnog strukovnog sindikata na pregovorima održanim u Travniku nisu prihvaćeni, te iz ovog sindikata poručuju da zdravstveni djelatnici od 1.10. Od 10 do 10:30 kreću u polusatni štrajk upozorenja.
Iz Sindikata podsjećaju da već nekoliko mjeseci rade bez granskog kolektivnog ugovora te da su svi rokovi za pregovore, već probijeni.
Imajući u vidu druge kantone te primanja ljekara u odnosu na druge zdravstvene radnike, smatraju da zaslužuju bolje plaće.
