U nedjelju prigodom proslave Male Gospe sveta misa bit će slavljena u svetištu Gospino vrilo. Zbog toga neće biti slavljena misa u župnoj crkvi niti na Prićima. Gospino vrilo već je godinama mjesto duhovne i tjelesne okrijepe. Središnja blagdanska sveta Misa slavit će se na otvorenom u subotu u 11 sati gdje tradicionalno bude prisutno više hiljada vjernika. Svetište Gospino vrilo se nalazi jedan kilometar zapadno od Travnika, uz izvor ispod šumovitog brežuljka, gdje su mještani i prolaznici desetljećima tražili i nalazili tjelesnu, ali i duhovnu okrjepu, vjerujući u nadnaravnu moć ovoga mjesta i izvora hladne pitke vode. Od samih hodočasnika, još davno, potekla je inicijativa za gradnju veće crkve, što je 1989. i počelo, ali rat i teško poraće u ovoj travničkoj prognaničkoj župi i cijeloj regiji, radove su zaustavili. No, prije nekoliko godina radovi su nastavljeni i, na radost ovdašnjeg katoličkog puka i brojnih hodočasnika, crkva je završena. Jedna je od najljepših u srednjobosanskom kraju, a posvećena je blaženoj Gospi.