Blagdan Marije – Kraljice svega stvorenoga u župi Bučići

U župi Sv. Martina, biskupa, u Bučićima kod Novog Travnika 22. kolovoza misnim slavljem kod stare crkve proslavljen je blagdan Blažene Djevice Marije – Kraljice svega stvorenoga.

Foto: Alojz Čakarić

Foto: Alojz Čakarić

Misno slavlje predvodio je fra Pero Vrebac, vikar u župi Nova Bila i duhovnik bolnice i doma za stare u Novoj Biloj. U koncelebraciji je bilo nekoliko svećenika među kojima je bio provincijal Bosne Srebrene fra Jozo Marinčić, inače sin ovoga kraja. U svojoj propovijedi fra Pero je govorio o Blaženoj Djevici Mariji kao uzoru današnjih obitelji te primjeru poslušnosti i majčinske ljubavi. Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem animirao je župni zbor. Inače, stara crkva u ovoj župi je u procesu obnove. Potpuno je renoviran krov i uređen zvonik, a u planu je sređivanje drenaže oko crkve jer je kraj bogat mnogim izvorima što nanosi probleme njezinim temeljima. Alojz Čakarić/ KT