Novi Travnik: Više od 20 godina od rata rupe od metaka i granata na fasadama zgrada

Više od 20 godina od rata posljedice ratnih dejstava, nažalost, itekako su vidljive u Novom Travniku. I to ponajviše na fasadama zgrada, na kojima rupe od metaka i granata te otpala žbuka svjedoče teškim vremenima 90-tih.

I dok projekti zamjene dotrajalih krovova istina na kapaljku još nekako i idu, iako je od kraja rata prošlo skoro 25 godina, po pitanju fasada urađeno je malo ili ništa.

Ogorčeni građani godinama traže reakciju vlasti, koja istini za volju još i objavi poziv za sufinanciranje u određenom postotku, no takva sredstva u ovakvoj ekonomskoj situaciji za stanare su preveliki financijski izdatak pa se na njih redovno ne prijavljuje nitko.

Ovogodišnji javni poziv uskoro bi trebao biti objavljen, a u kolikom iznosu će općine biti spremna sufinancirati projekte ostaje za vidjeti.

Građani s kojima smo razgovarali ističu da je lice i naličje grada ruglo i sramota, te da većina nije u mogućnosti u ovako teškoj ekonomskoj situaciji izdvojiti između pet i deset tisuća KM.