Meteorolozi za polovicu ovoga tjedna najavljuju paklene vrućine, s temperaturama višim od 35 stupnjeva, pa će i Novotravnčani morati potražiti osvježenje. Tako će i sezona kupanja u Novom Travniku, po svemu sudeći, početi za vikend.
Naime, kako najavljuju iz poduzeža ORŠK koje upravlja novotravničkim bazenom, bazen je friško obojan, a trenutno vrše posljednje radove pred punjenje bazena i otvaranje.
Mijenjali smo dotrajale ventile, obojali bazen, treba dva ili tri dana da se napuni vodom, pa mislim da bi otvorenje moglo biti za vikend, ukoliko sve stignemo napraviti te nas vrijeme posluži, rekao je Zdenko Ljubas, direktor poduzeća ORŠK.
Za razliku od prošlih godina, kada je upravljanje prepušteno javnoj firmi “Vilenica vodovod”, ove godine taj dio posla radit će upravo ORŠK