Novotravničanka na školskom natjecanju u Švicarskoj pripremala naša tradicionalna jela

Novotravničanka Anđela Miličević prije godinu dana s obitelji se preselila u Švicarsku ali joj je Bosna i Hercegovina svakako ostala u srcu.

 

Tako je ova 15-godišnjakinja došla na ideju da na školskom projektu predstavi našu tradicionalnu kuhinju.

 

Anđela je napravila pitu od krumpira i zelja te neke od naših tradicionalnih kolača kao što su “djedov brk”, čupavci, fritule…

 

Kako je kazala bila je ograničena prostorom pa nije mogla pripremiti grah i napraviti sarmu.

 

U svakom slučaju, sve pohvale za Anđelu. Sigurni smo da su Švicarci uživali u našim tradicionalnim jelima.