Vitez: Održano 17. tradicionalno ”Pješačenje do zdravlja”

Zavod za javno zdravstvo SBK_a i Sportski savez SBK/KSB u suradnji sa i HPD “Vitez” iz Viteza, organizirali su tradicionalno 17. Pješačenje do zdravlja “, povodom 31. svibnja Svjetskog dana borbe protiv pušenja pod nazivom „ S nama na putu do zdravlja“ do planinarskog doma u Zaselju, Općina Vitez.

Kao i prethodnih godina ova tradicionalna manifestacija okupila je veliki broj sudionika iz općina Travnik, Gornji Vakuf/Uskoplje, Novi Travnik, Donji Vakuf, Bugojno i domaćina općine Vitez različite starosne dobi, što je jedan od pokazatelja da svakodnevno raste svijesti građana, a posebno mladih, o značaju tjelesne aktivnosti u cilju poboljšanja zdravlja i sprečavanja kardiovaskularnih oboljenja i drugih nezaraznih oboljenja, a prevashodno podizanja svijesti građana o štetnostima duhana koji svake godine po podacima Svjetske zdravstvene organizacije odnese preko 6 milijuna ljudskih života, od čega je skoro 600.000 pasivnih pušača.

Pored tradicionalnog pješačenja na dionici Donja Večerska- Zaselje sudionici su imali priliku pratiti finalne susrete u malom nogometu kao i potezanju konopca. Organizatori su za prvoplasirane ekipe osigurali pehare i medalje, a pobjednici u malom nogometi bili su Lendini zmajevi, drugoplasirana ekipa bila je ekipa Rosa Brandis dok treće mjesto osvojila je ekipa Zavodnice.

U potezanju konopca prvo mjesto osvojila je ekipa UŽ “Emina”, drugoplasirani su bili ekipa Orilo gorilo a treće mjesto osvojila je ekipa Femili.

I ove godine za sve sudionike manifestacije osiguran je prijevoz iz Općina SBK-a, roštiljada i tradicionalni grah.

u