Povodom 26. obljetnice stradavanja Hrvata Novog Travnika odnosno pogibije 226 branitelja i 44 civila, u ponedjeljak će članovi Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata HVO-HB, članovi drugih udruga, predstavnici vojske i politike na centralnom spomen-obilježju ispred zgrade općine u 17 sati položiti vijence i zapaliti svijeće.
Sveta misa za poginule branitelje bit že u Župi Presvetog Trojstva, a predvodit će je župnik don Anto Ledić.
Na obilježavanje će biti istaknuta ratna zastava HVO-a iz Domovinskog rata.