Danas su na terenima Prve lige FBIH odigrane utakmice 29.kola.
Velež je pobjedom u Visokom osigurao plasman u Premier ligu, dok će dva kluba iz središnje Bosne napustiti Prvu ligu i preseliti se u niži rang.
Vitez je danaa poražen od Igramana sa 1;0, dok je Novi Travnik na svom stadionu izgubio od Jedinstva sa 1:2.
