Novi Travnik: Voda došla do kuća, stanovnici ogorčeni na vladajuće

Rijeka Grlonica ponovno se izlila u naselju Stojkovići i poplavila je nekoliko kuća u Bučićima.

Zbog veće količine kiše koja je padala protekla dva dana, rijeka je nadošla i na jednom mjestu se izlila i ugrozila desetine kuća.

Stanovnici naselja Stojkovići i Bučići ogorčeni su na vladajuće, jer od prošlih poplava nisu ništa radili na kritičnim mjestima gdjd se rijeka izliva.

Ovaj put se rijeka izlila ispod Osnovne škole, na mjestu gdje su se nakon prošle poplave popriječila drveća i stvorile branu. Stanovnici su zvali i pisali nadležnim organima, ali vlast nema sluha za svoje mještane.

Pogledajte fotografije sa lica mjesta;