Prosvjed radnika Vitezita: Napustit će svoja radna mjesta

Prosvjednim okupljanjem ispred zgrade Uprave, uposlenici Poslovnog sustava Vitezit iz Viteza još su jednom iskazali nezadovoljstvo situacijom u kojoj se nalaze i u koju su, kako kažu, dovedeni mimo svoje volje.
Naime, nakon višemjesečnog prekida proizvodnje, uzrokovanog nedostatkom potrebnih sirovina, odlučili su se prosvjednim okupljanjem ukazati na činjenicu da od 11. mjeseca prošle godine nisu primili plaću, a zbog prirode posla, realna opasnost prijeti svim stanovnicima Viteza i šireg područja.
Evo što je u razgovoru za naš Radio rekla Vlatka Mlakić, djelatnica Poslovnog sustava Vitezit i rukovoditeljica Službe kontrole kvalitete…
Oko 220 uposlenika Vitezita vjeruju da ovaj bivši gigant u sektoru namjenske industrije ima budućnost. Njihov stav dijeli i dugogodišnji djelatnik, Franjo Kovač…
Za kraj ponovimo, uposlenici Vitezita, ukoliko odgovore od nadležnih ne dobiju, napuštaju svoja radna mjesta, ostavljaju ih nezaštićena u svakom smislu, a o kolikoj se opasnosti radi, govori i podatak da se trenutačno u krugu Vitezita nalazi 150 tona baruta, 6 tona TNT-a, 370 tona kiselina i oko 23 tone otpale kiseline s ostacima nitroglicerina.
Za petak su djelatnici Vitezita najavili mirno okupljanje pred zgradom Općine Vitez. Pokušavajući doznati i, uvjetno rečeno, drugu stranu priče, kontaktirali smo predsjednika Nadzornog odbora Vitezita, Jusufa Sivru, koji nam je rekao kako nije ovlašten za davanje izjava, dok se generalni direktor nije javljao na naše pozive. (Radio Vitez)