Udruga dijaliziranih i transplantiranih bolesnika FBiH zajedno sa Donorskom mrežom u BiH nastavlja s kampanjom i edukacijom građana o darivanju i transplantaciji organa kao i o prevenciji i načinu liječenja unutarnjih organa.
Tako će ove dvije nevladine organizacije u suradnji s Lječilištem Reumal i općinom Fojnica u četvrtak 09.05.2019. u 19,00 sati u dvorani Reumala organizirati edukativnu tribinu pod nazivom „Darivanje organa – Novi život na dar“.
Ovaj panel vodit će profesori i liječnici iz KB Zenica i UKC Tuzla, koji će održati predavanja vezana za bubrežnu bolest, prevenciju i način liječenja sa posebnim aspektom na donaciju i transplantaciju organa.
U planu je i obraćanje vjerskih službenika koji će iznijeti stav vjerskih zajednica o darivanju i presađivanju organa.
Na tribini će govoriti i pacijenti koji čekaju na transplantaciju kao i oni koji su transplantirani i koji su dobili novu šansu za život.
“Kao i obično nakon prikazivanja emotivnih kratkih filmova , „Život poslije“ i „Transplantacija srca u živo“,svima koji budu željeli omogućit ćemo i potpisivanje donorske kartice”, kazali su iz Udruženja dijaliziranih i transplantiranih FBiH.
