Divlja deponija kod stare pijace problem tri mjesne zajednice – Bučića, Nević Polja i Nove Bile

Dok se proračunski novci troše na sve i svašta, sredstava za sanaciju divljih deponija u posljednje vrijeme sve je manje. Iako su lokalne vasti zadnjih nekoliko godina pokretale akcije saniranja, za pojedine deponije očito nije bilo sredstava ili interesa. Naša slušateljica Anica Bavrka poslala nam je video zapis divlje deponije na tromeđi Bučići, Nević Polje i Nova Bila, na starom putu za Gladnik, gdje su nesavjesni građani istresli tone građevinskog i drugog otpada. Predsjednik MZ Bučići Boro Radeljić kaže kako godinama traže sanaciju deponije. Sanaciju deponije kod stare pijace tražimo već 15 godina. Nedavno su nadležni izlazili i slikali, ali šta nam vrijedi. Svi dovlače, svi istresaju, mi tražimo da se sanira, rekao je Radeljić. Obzirom da se nalazi na tromeđi, deponija je problem čak dvije novotravničke i jedne travničke mjesne zajednice. Tako će, kaže Robert Fišić, predsjednik MZ Nević Polje, ići sa inicijativom tri mjesne zajednice te će tražiti od općina Novi Travnik i Travnik brzu sanaciju. Jednom prilikom tražili smo da se postavi videonadzor što su nam nadležni i obećali, pa su sredstva presumjerili na nešto drugo. Ovo je problem tri mjesne zajednice i ići ćemo sa zajedničkom inicijativom i zahtjevom da se ona sanira, rekao je Fišić. Kako izgleda deponija, pogledajte u videu ispod.
Želimo čuti vaše mišljenje: