Tamburaški orkestar župe “Uzašašća Gospodinova” iz Novog Travnika, danas je u sali župne crkve obilježio deset godina postojanja.
Tamburaški orkestar nastao je prije deset godina na inicijativu tadašnjeg župnika don Stipe Kneževića i glazbenika Zlatka Senkića.
Na samom početku bilo je pet stalnih članova, a kasnije se iz dana u dan orkrstar proširivao i u proteklih deset godina školovale su se tri generacije tamburaša, od kojih su nam svakako najpoznatije Novotravničke lole.
Novotravnički tamburaši u deset godina uspješnog djelovanja svirali su po cijeloj BiH, Hrvatskoj,Srbiji, Austriji, Rumunjskoj, a uz tamburaške skladbe sviraju i svete mise i prigodne svečanosti.
Uz orkestar se prije par godina osnovao i župni zbor, koji se iz dana u dan proširuje i napreduje.
Kako je za naš portal rekao glazbenik I voditelj orkestra Zlatko Senkić planovi su da se orkestar podmladi, da se uključi što više mladih ljudi. Cilj je kupiti još par instrumenata, jer kako kaže teško.je raditi bez prave opreme. Zahvalio se svima na pomoći, ljudima koji na bilo koji način pomognu, kako bi došli do nove opreme, što samim tim poboljšava kvalitet našeg rada i djelovanja.
Danas su u župnoj crkvi uručene zahvalnice, za deseg godina postojanja orkestra, a zahvalnicu je primio i osnivač don Stipo Kneževič.

Novi župnik don Marko Majstorović aktivno sd uključio u rad orkestra i zbora, te je obečao pomoć u svakom pogledu.