Svake godine 21. rujna, počevši od 1981. godine, obilježava se Međunarodni dan mira. Utemeljen je općom skupštinom Ujedinjenih naroda u svrhu jačanja osjećaja mira među svim narodima i državama.
Ove godine smo odlučili ovaj dan obilježiti i u našem Centru. Učenici osnovne škole i gimnazije su u koordinaciji psihologa Klaudije Ribić i Borisa Lovrinovića, te uz pomoć profesorice Kristine Vidak i Likovne sekcije pisali svoje poruke mira koje su izložene u hodnicima Centra. Ovom aktivnošću potaknuli smo naše učenike na razmišljenje o važnosti mira. Svojim porukama podsjetili su nas koliko je važno biti u miru, stoji na službenoj stranici KŠC-a “Petar Barbarić”.
