Na Gospinom vrelu proslavljen blagdan Male Gospe

U subotu 8.rujna na svetištu Gospino vrelo kod Travnika proslavljen je blagdan rođenja Blažene Djevice Marije.

Središnje misno slavlje bilo je u 11 sati, a propovijedao je fra Mirko Filipović, župnik rodom iz Dervente.

Sve vjernike na samom početku pozdravio je župnik iz Ovčareva, fra Dario koji je pozdravio sve prisutne hodočasnike, goste iz javnog života, među kojima je bio i Predsjednik FBiH Marinko Čavara, te se zahvalio medijima što su pratili događanja za blagdan Male Gospe.

Fra Mirko  je u svojim propovijedima uspoređivao naš život sa životom Blažene Djevice Marije. Marija je spremno prihvatila „život“, iako se nije sastojao samo od lijepih stvari. I mi se katkada nađemo pred kušnjama, a od stvarnosti bježimo predajući se raznim porocima. Potrebno je da se suočimo sa životom te spremno i slobodnom voljom prihvatimo ono što Bog od nas traži. Iako se nalazimo u takvom vremenu gdje katkada laž zauzima prvo mjesto, a nesposobni upravljaju narodima, ne smijemo izgubiti vjeru i nadu za bolje sutra te ljubav prema prijatelju, a i neprijatelju.

Na kraju svete mise gvardijan iz Guče Gore fra Drago zvani Čarli zahvalio se Gospi na lijepom danu, te je zajedno sa vjernicima izmolio Anđeo Gospodnji.

Nakon mise župljani Ovčareva i okolnih župa zadržali su se i družili uz brojne domaće delicije.