Uz prisustvo visokih zvaničnika F BiH, SBK te načelnika općine Novi Travnik i direktorice škole ali i velikog broja učenika, danas je svečano otvorena nova zgrada OŠ “Safvet-beg Bašagić” u Novom Travniku.
Kako je ranije i najavljeno, radovi na izgradnji i opremanju nove zgrade privedeni su kraju na vrijeme, te su jutros vrata ove škole otvorena učenicima i nastavnicima OŠ “Safvet-beg Bašagić”.
Sredstva za izgradnju škole obezbjedila je Vlada FBiH, Srednjobosanski kanton, Općina Novi Travniki i TIKA.
Na svečanom otvorenju nove školske zgrade prisutnima su se obratili Nizada Skrobo, direktorica Osnovne škole „Safvet-beg Bašagić“, Novi Travnik; Refik Lendo, općinski načelnik Općine Novi Travnik; Katica Čerkez, ministrica obrazovanja, nauke, kulture i sporta; Tahir Lendo, premijer Srednjobosanskog kantona; Melika Mahmutbegović, potpredsjednica Federacije Bosne i Hercegovine; Haldun Koč, ambasador Republike Turske u Bosni i Hercegovini; Omer Faruk Alimci, direktor Predstavništva za Bosnu i Hercegovinu Turske uprave za međunarodnu saradnju i razvoj TIKA, te Šefik Džaferović, zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.
Nakon što su učenici Škole svečanim činom presjekli vrpcu, uzvanici su prošetali novom školskom zgradom.
Nakon 25 godina, učenici i djelatnici Osnovne škole Safvet-beg Bašagić” u Novom Travniku imaju potpuno uslovne, opremljene i savremene učionice.
U školsku 2018/2019 godinu, 325 učenika raspoređena u 24 odjeljenja nastavu će pohađati u dvije smjene.
